Naše publikácie

Neustále se vzdeláváme, aby nám neunikli žiadne novinky z oblasti povrchových úprav, recyklácie alebo tryskania. 

Účastníme se konferencií, píšeme články... 

Tu je prehľad niektorých našich publikácií, ktoré si proste musíte prečítať. 

      

Základné parametre kontroly kvality v procese práškového lakovania

Parametrov kvality, ktoré sa dajú v procese práškového lakovania testovať, je mnoho. U hľadiska jednotlivých fáz ich môžeme rozdeliť podľa jednotlivých častí lakovacieho procesu:

  1. kontrola kvality predúpravy
  2. kontrola v priebehu lakovacieho procesu
  3. kontrola v prieběhu procesu vytvrdzovania
  4. následná kontrola

Čítať viac

     

 

Bezkontaktné meranie hrúbky povlaku

Coatmaster Flex je hrúbkomer na bezkontaktné meranie povlaku. Umožňuje merať povlak bezprostredne po nanesení, kým je ešte nevypálený/nevytvrdený, a poskytuje potrebnú presnosť a opakovateľnosť pre riadenie procesu. 

     

Čítať viac

     

Ako si správne vybrať metalizační zařízení

Medzi najčastejšie spôsoby aplikácie žiarových nástrekov patrí metalizácia alebo šopovanie, a to pomocou elektrického zdroja, ktoré tvorí oblúk alebo pomocou zdroja plynového. Možno ste o týchto procesoch počuli aspoň okrakovo. Poznáte ale ich podobnosti a rozdiely a viete, aké využitie môžu mať?

Čítať viac

     

 

Využitie virtuálnej reality na vzdelávanie v povrchových úpravách

Kedysi len zábava, dnes už možnosť rozvoja aj v manuálnych profesiách. Virtuálna realita pomáha zaškoliť nových zamestnancov alebo zlepšiť schopnosti tých súčasných. A to rýchlo a efektívne. 

Viac sa o možnostiach vzdelávania vzdelávania sa dozviete v našom článku.

 

Čítať viac

      

Tryskacie helmy alebo ako si vybrať tú najvhodnejšiu? 

Zorientovať so vo všetkých parametroch tryskacích heliem nie je úplne jednoduché. Na trhu ich je veľké množstvo a každá má svoje pre a proti.

Pripravili jsme si pre Vás informácie o výhodách tých najzaujímavejších typoch heliem a k tomu pridáme pár porovnaní z praxe.

       

Čítať viac

       

Postup a kroky správneho merania pH

Správne zmerať pH nie je tak zložité, ako sa na prvý pohľad zdá. Pre správne meranie musíte kontrolovať pH meter, elektródu, pufr aj vzorky. 

Postup merania nájdte popísaný v článku.

Čítať viac

      

Myslite na údržbu Vašej pieskovačky 

Skontrolovali ste si už pred sezónou Váš tryskací kotol?

Ak nie, tak je na to najvyšší čas a my Vám ponúkame zoznam základných krokov údržby.

Jana, naša odborníčka na tryskanie si pre Vás pripravila jednoduchý postup údržby kotla.

Čítať viac

     

Kontrola povrchu a náterových hmôt pred aplikáciou povlakového systému

Bez povrchovej úpravy sa už neobíde takmer žiadne odvetvie priemyslu alebo stavebníctva a jeho správna aplikácia dokáže produkt či technológiu výrazne zhodnotiť alebo naopak poškodiť.  

Povrchové úpravy je preto nutné aplikovať dôsledne a neustále kontrolovat ich kvalitu. Viac sa o kontrole povrchových úprav dočítate v nasledujúcom článku.

Čítať viac

     

 

 

Kalibrácia hrúbkomeru Elcometer 456

Hrúbka povrchovej vrstvy je jedným z najdôležitejších merítok kvality. Preto je presné meranie hrúbky nutnosťou. Správná kalibrácia vám zaručí, že výsledky, ktoré nameriate budú vždy presné. V tomto článku sa dozviete o metódach a procese kalibrácie digitálneho hrúbkomeru Elcometer 456. Taktiež popíšeme faktory, ktoré musíte vziať do úvahy, keď sa chystáte svoj hrúbkomer skalibrovať.   

Čítať viac

       

Urýchlené korózne skúšky v automobilovom priemysle

Urýchlené korózne skúšky patria k jedným z najčastejších testov pri vývoji a kontrole kovových súčiastok s povrchovou úpravou v automobilovom priemysle. Jedny z najprísnejších štandardov pre cyklické korózne komory využívajú spoločnosti Volvo, Ford a Scania. 

Čítať viac

     

Recyklácia rozpúšťadiel a jej vplyv na životné prostredie

V dnešnej dobe sa kladie veľký dôraz na životné prostredie - a oprávnene. Nie všetky prostriedky je ale možné nahradiť ekologickým variantom. Veľkú časť rozpúšťadiel je však možné čistiť a opakovane používať. Tým sa znižuje ekologická záťaž a výrazne sa šetria finančné prostriedky. 

Čítať viac